Новини освіти

Шкільний щоденник незабаром модернізується

2 листопада 2011 - Адміністратор

 У багатьох країнах світу вже визнали, що ведення щоденника в звичному нам вигляді - це досить незручний процес. Розвиток інноваційних комп'ютерних технологій дає можливість модернізації паперового щоденника в електронний, що набагато полегшить і вдосконалить навчання. 

В Україні вже успішно практикується використання електронних щоденників. Прикладом є всеукраїнська, безкоштовна, освітня мережа «Щоденник.ua», яка була створена за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Метою цього ресурсу є створення єдиного віртуального простору для всіх шкіл України, допомога у навчанні школярам, допомога педагогам, нерозривний зв'язок між людьми, які задіяні в шкільній освітній сфері. На вересень 2011 року в проекті зареєстровано більше 5 тис. шкіл і понад 500 тис. осіб з 26 регіонів України. 
Однією зі складових функціоналу проекту «Щоденник.ua» є саме створення та впровадження в школах України системи електронних щоденників. 
 
 
Переваги:
  1.  всі знають, на які хитрощі інколи йде школяр, щоб приховати від батьків незадовільні оцінки, виклик до школи, або кількість заданих домашніх завдань. Із введенням системи електронних щоденників, така проблема повністю зникає. Батьки бачать всю інформацію в режимі онлайн, на своєму комп'ютері. Навіть коли дитина ще не прийшла додому, батьки в курсі, що сьогодні відбулося в школі; 
  2. така система допомагає вести статистику без паперової тяганини, звітність повністю переходить на автоматичний режим; 
  3. кожен учень, педагог може звернутися до щоденника в будь-який час і в будь-якому місці, потрібен лише комп'ютер і доступ до Інтернету; 
  4. вчителі можуть бути впевнені в тому, що їх повідомлення дійде до батьків, система електронних щоденників ретельно перевіряється адміністраторами; 
  5. молоде покоління майже повністю комп'ютеризовано, школяр з зацікавленістю поставиться до такого нововведення; 
  6. оцінки учня «як на долоні», відкрита інформація про його успішність мотивує школяра вчитися більш старанно; 
  7. працювати з системою електронних щоденників дуже просто і не складає ніяких труднощів; 
  8. батьки завжди вчасно дізнаються про проведення батьківських зборів; 
  9. часу за заповнення щоденника в електронному вигляді потрібно набагато менше, ніж на заповнення паперового; 
  10. введення електронного щоденника допомагає школі відповідати вимогам комп'ютеризації. 
 
Система електронних щоденників вже успішно реалізується у багатьох навчальних закладах України. Що думають з цього приводу батьки? 
 
 
Ольга Миколаївна (мати, зареєстрованих користувач «Щоденник.ua»)
Я дуже зайнята мама. У мене два сини - 7-й клас, 2-й клас і маленька донька, з якою я сиджу в декреті. «Щоденник.ua» дуже полегшив моє життя. Зрозуміло, що чоловік не може регулярно ходити до школи через роботу, а я з дитиною навіть на батьківські збори вириваюся не завжди. А тепер я завжди на зв'язку із вчителями обох синів! Раніше важко було стежити за навчальним процесом, не завжди знала, що вивчають зараз у школі, щоб вчасно допомогти і проконтролювати. Тепер - інша справа! Ми з викладачем постійно спілкуємося, він підказує, як мені допомогти синові. Проблеми на кшталт «забув записати домашнє завдання» в минулому. Введення в нашій школі електронних щоденників допомагає мені контролювати оцінки моїх дітей, просто сидячи за комп’ютером. Я дуже задоволена.
 
Максим Дмитрович (батько, зареєстрований користувач «Щоденник.uа»)
Ви уявляєте, я ж можу перевірити відвідуваність дитини та її успішність онлайн! Не доводиться чекати батьківських зборів. Що може бути зручніше?
 
 
Знаєте, до того, як наша школа підключилася до «Щоденник.ua», все було трохи невпорядковано. Було важко стежити за успішністю моєї дитини, за відвідуваністю і т. д. Тепер все простіше простого! Я заходжу на сайт, вмикаю електронний щоденник своєї доньки і всі оцінки в мене перед очима. 

 Освіта повинна модернізуватися, комп'ютерні технології допоможуть спростити навчання і зміцнити знання. Світ прогресує, шкільна освіта не залишиться осторонь. 

 
Анатолій Буравін
Джерело: http://company.shodennik.ua/presscenter/5231

 

Немає коментарів. Ваш буде першим!