Новини освіти

У школах збільшено кількість годин на вивчення іноземних мов

 Міністерство освіти і науки України збільшило академічні години на вивчення іноземних мов у школі. Відповідний наказ №855 був затверджений 07.08.2015 року.

Про тематику Першого уроку в 2015/2016 навчальному році

Про тематику Першого уроку
в 2015/2016 навчальному році

Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН від 16.06.2015 № 641.

Конкретну тему такого уроку навчальні заклади визначають самостійно.

Громадськість пропонує об’єднати ДПА і ЗНО

 Процес проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання необхідно об’єднати.

Тренди розвитку шкільної освіти

    Аналіз систем шкільної освіти в країнах G20 і трендів їх розвитку показує, що метою середньої освіти 21 століття є не стільки передача знань, як така, скільки навчання школярів методам самостійного придбання знань...

Навчальний рік розпочнеться у суботу, 1 вересня

 Згідно з графіком, затвердженим Міністерством освіти, навчальний рік розпочинається 1 вересня святом "День знань"

75-річчя від дня народження Миколи Вінграновського відзначать на державному рівні

Сьогодні під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження українського письменника-шістдесятника, режисера, сценариста, актора М. С. Вінграновського.

МОН рекомендує під час карантину використовувати можливості дистанційної освіти

 В цьому навчальному році Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України рекомендує не переривати навчання під час карантину, а використовувати можливості дистанційної освіти. 

В повітрі запахло «карантином»

 В повітрі відчувається швидке наближення зимових холодів. Ви вже, напевно, дістали з далеких шухляд і схованок теплий одяг, коробки з ліками, зв’язки часнику та торбини, набиті лимонами. Нажаль, ні вчора, ні сьогодні, ні завтра ці ретельні приготування не допоможуть: раптово всюди почнуть говорити про епідемію грипу та карантин.

Інститут Інноваційних технологій і змісту освіти та Всеукраїнська освітня мережа

 Всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua» та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти проводять курси з підготовки педагогічних кадрів.

Шкільний щоденник незабаром модернізується

 У багатьох країнах світу вже визнали, що ведення щоденника в звичному нам вигляді - це досить незручний процес. Розвиток інноваційних комп'ютерних технологій дає можливість модернізації паперового щоденника в електронний, що набагато полегшить і вдосконалить навчання.

«Щоденник.ua» визнано найкращим інноваційним проектом України!

 18 жовтня 2011 р. в рамках Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» було обрано найкращі інноваційні проекти України. 

На Луганщині узагальнили зарубіжний досвід використання інтернету для поповнення бюджету шкіл

 Про можливості використання мережі інтернет у фандрейзинговій діяльності шкіл розповідається у новій книзі Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Інтернет та нові можливості із залучення додаткових ресурсів для школи»

Сайти шкіл Луганської області скоро допомагатимуть залучати додаткові ресурси на потреби навчального закладу

 Саме із такими планами роз’їхалися учасники семінару «Як привабити благодійника за допомогою шкільного сайту»

Студенти ЗНУ у День миру влаштували танцювальний флеш-моб

 Флеш-моб на підтримку ідеї збереження миру в усьому світі за участю 150-ти представників різних факультетів Запорізького національного університету відбувся під час великої перерви.

Постанова про встановлення надбавки педагогічним працівникам набрала чинності 1 вересня

В ЦК Профспілки працівників освіти і науки надали роз’яснення щодо застосування постанови КМУ, якою встановлено 20% надбавку педагогічним працівникам навчальних закладів

Парламент законодавчо заборонив перевірку знань дітей під час вступу до початкової школи

Парламент законодавчо заборонив перевірку знань дітей під час вступу до початкової школи.
Верховна Рада схвалила зміни до Закону про загальну середню освіту щодо запобігання дискримінації при зарахуванні до початкової школи

Дорогі Ви мої вчителі …

Напередодні чудового свята – Дня Знань хочеться звернутись до вас і просто сказати щось добре і тепле, що б зігрівало душу і тішило серце...

Змагання ХХVІ Всесвітньої літньої Універсіади вийшли на фінішну пряму!

 У далекому Китаї триває боротьба за медалі на ХХVІ Всесвітній літній Універсіаді. Добре виступили українські стрілки. Золоту медаль здобула жіноча команда з кульової стрільби

15 заяв для абітурієнта – це забагато

Всеукраїнський союз ректорів вузів України пропонує обмежити кількість напрямів, на які абітурієнти 2012 року матимуть право подавати документи

Зустріч із студентами, які навчаються в університетах КНР

  За ініціативи Посольства України у КНР відбулась зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми з українськими студентами, які навчаються в університатех КНР.

У Києві відбулася Всеукраїнська нарада з директорами професійно-технічних закладів

  23 березня 2011 року на базі Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку міста Києва відбулася Всеукраїнська нарада з директорами професійно-технічних навчальних закладів...

Експертний семінар «Освітні аспекти міжкультурного діалогу в СНД»

 16-17 березня 2011 року у Республіці Таджикистан (м. Душанбе) відбувся експертний семінар «Освітні аспекти міжкультурного діалогу в СНД». Організатором семінару виступив Міждержавний фонд гуманітарної співпраці, який утворений країнами-учасницями СНД, виконкомом СНД та Міністерством освіти Республіки Таджикистан. Наскрізною темою і напрямком роботи семінару стало питання розвитку міжкультурного діалогу як важливої ланки інтеграції освітніх систем країн СНД.

ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад відбудеться наприкінці березня

 Майже дві з половиною тисячі учнів братимуть участь у заключному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

Міністерством освіти і науки та Національною академією педагогічних наук підписано спільний наказ, що передбачає особливості проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2011 році.
Уряд виділив бюджетні кошти на комп’ютеризацію шкіл

 28 лютого п.р. Кабінет Міністрів України на пропозицію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України ухвалив рішення про виділення у 2011 році з державного бюджету  коштів у розмірі 110 млн. грн. на інформатизацію та комп’ютеризацію шкіл.

Система оцінювання з фізкультури буде відмінена

  Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про можливість відміни оцінювання з предмету "фізична культура" у школі. "Система оцінювання з фізкультури буде відмінена. Це робиться для того, щоб врахувати активність дихання . Чому раніше були трагедії? Тому що хтось намагається із секундоміром порівнювати, за скільки секунд дитина пробіжить 30 метрів, 60 метрів", - пояснив Д. Табачник.

Збільшено посадові оклади педагогічних працівників

 Міністерством освіти і науки внесені зміні до наказу, що регулює умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти. Про це йдеться в наказі освітнього відомства від 2 лютого, що пройшов процедуру реєстрації в міністерстві юстиції. Документ передбачає збільшення тарифної ставки працівника першого тарифного розряду ЄТС, на базі якого розраховується коефіцієнт оплати праці працівників навчальних закладів, установ освіти та науки.

Скорочення держзамовлення пов’язане зі зменшенням кількості випускників

 Скорочення державного замовлення на навчання у вищих навчальних закладах на 42% в 2011 році, пов’язане зі зменшенням кількості випускників шкіл на 142 тисячі осіб. "Тут немає ані політики, ані економіки, є лише арифметичний розрахунок, що пов’язаний з демографічною ситуацією", - заявив народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Максим Луцький під час інтернет-конференції.

Конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу

В рамках Чотирнадцятої міжнародної виставки навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2011" буде проведено конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти. 
До участі у конкурсі запрошуються навчальні заклади України всіх форм власності, які мають власні сторінки в Інтернеті.

 28 грудня цього року у селі Пісківка Бородянского району Київської області відкрили нову школу за участі Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Євген Суліма відвідав Український державний хіміко-технологічний університет

  24 грудня 2010 р. відбулася зустріч Заступника Міністра освіти і науки Євгена Сулими з колективом Українського державного хіміко-технологічного університету. Під час зустрічі відбувся конструктивний діалог щодо розвитку вищої освіти у державі та пріоритетних напрямків підготовки спеціалістів у хімічній галузі.

Сторінки: 1 2 3 Наступна Остання