Педагогу-вихователю

Чому потрібно привчати дитину до праці з ранніх років? Бесіда для роботи з батьками.

Чому потрібно привчати дитину до праці з ранніх років?

Посильна праця сприяє всебічному розвитку дошкільника. Праця потребує від дитини фізичних зусиль та сприяє підвищенню витривалості, зміцненню дитячого організму. Різноманітні рухи в процесі праці розвивають різноманітні групи м’язів.


Праця завжди пов’язана з роботою уявлення. Дитина замислюється над тим, що й як їй зробити, яки знаряддя праці та матеріали їй потрібні. Вона ознайомлюється із властивостями предметів,, матеріалів.


Систематично виконуючи посильні трудові доручення, у малюка виховується вміння доводити діло до кінця, наполегливість, відповідальність, ініціатива. Він починає поважати працю інших людей. Працюючи вдома, дитина привчається піклуватися про батьків, братів, сестер.
Що вміє та повинен робити чотирирічний малюк?


Самостійно одягатись та роздягатись (застібати ґудзики спереду, шнурувати черевики), охайно складати та вішати одяг, за допомогою дорослих застеляти ліжко, охайно мити лице, шию, вуха, чистити зуби.


Порядок в ігровому куточку повинен підтримувати сам. Разом із дорослими миє іграшки. Приймає участь у накриванні на стіл та прибирання зі столу. З часом це може стати обов’язком дитини.
Якщо дитина утомилась, то працю краще перервати, коли у дитини ще є бажання працювати, а після відпочинку продовжити.


Велику роль грає оцінка дорослих дитячої праці. Слід не просто сказати «молодець», «гарно попрацював», а конкретно вказати, що зроблено гарно, а що не зовсім вдалося. Неприпустимо наказувати працею: «За те що ти насмітив, сам будеш все прибирати». Дитину необхідно привчити до того, що, якщо віна граючись чи займаючись, насмітила, то вона повинна за собою поприбирати.
Праця для дитини повинна бути радістю. Праця може бути нагородою: «Ти навчилась бути охайною, - говорить мама донці. – Тепер я тобі дозволю витирати чашки».


Праця приносить радість, якщо дитина отримує результат, й, навпаки, часті невдачі можуть викликати неприязнь до праці. Потрібно показати дитині правильні прийоми, терпеливо вчити, відмічати успіхи.


Необхідно формувати моральні мотиви праці: виконати доручення, щоб допомогти комусь, проявити опіку, доставити радість.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4519 переглядів

Немає коментарів. Ваш буде першим!