Новини освіти

В Україні відзначають День знань.

1 вересня 2010 - Адміністратор

1 вересня в Україні відзначається День знань. У навчальних закладах по всій країні лунають перші дзвоники, сповіщаючи про початок нового навчального року.

Цього року до шкіл підуть 405 тисяч 500 першокласників (проти 393 тисяч минулого року), а загалом – понад 4 мільйони 300 тисяч учнів.

До речі, темою першого уроку в низці українських шкіл стане гасло з президентської кампанії Віктора Януковича "Україна для людей".

Експерти прогнозують, що новий навчальний рік може бути вкрай складним для освітян через реформи шкільної освіти, запроваджені міністром МОН Дмитром Табачником.

Влітку в Україні повернули 11-річну систему навчання та запровадили обов’язкову дошкільну освіту з п’яти років. При цьому нема ані нових програм, ані підручників.

В уряді стверджують, що примусово дітей старшого дошкільного віку ніхто не буде готувати до шкільного навчання і жодні спеціальні програми, а тим більше підручники, не потрібні. Приймати дітей на дошкільне навчання будуть протягом усього року, при цьому батьки мають право обирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти. Жодних документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається.

Але і на цьому влада завершувати реформи не збирається. Попереду поновлення іспитів при вступі до вишів та співбесід з приймальною комісією, запровадження плати за користування бібліотекою, а також ускладнення процедури зовнішнього незалежного тестування.

Тести український уряд збирається зробити платними. Щоправда, гроші братимуть, якщо випускник хоче здати тести з більш ніж трьох предметів. Проект постанови Кабміну розроблявся за ініціативи Українського центру оцінювання якості освіти. Його директор Ігор Лікарчук розповів, що про це нововведення просили самі батьки. "Люди хочуть здавати більше тестів з більшої кількості предметів, а ніж це може профінансувати державний бюджет", - пояснив чиновник.

Джерело: tsn.ua

Рейтинг: 0 Голосов: 0 950 переглядів

Немає коментарів. Ваш буде першим!