Новини освіти

У Києві відбулася Всеукраїнська нарада з директорами професійно-технічних закладів

28 березня 2011 - Адміністратор

 23 березня 2011 року на базі Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку міста Києва відбулася Всеукраїнська нарада з директорами професійно-технічних навчальних закладів, що здійснюють підготовку робітничих кадрів для загальнодержавних потреб економіки країни і фінансуються безпосередньо Міністерством освіти і науки, молоді та спорту.

 
У нараді взяли участь: заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Куліков Петро Мусійович, директор департаменту професійно-технічної освіти Супрун В’ячеслав Васильович, начальник управління державної політики у сфері матеріально-технічного розвитку Соколова Ірина Іванівна, начальник управління бухгалтерського обліку і звітності - головний бухгалтер Стиренко Лілія Миколаївна, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Ковтуненко Ніна Олексіївна, Віце-президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти Бржестовська Лідія Олексіївна, координатор українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» Русанов Геннадій, працівники структурних підрозділів Міністерства, директори державних професійно-технічних навчальних закладів. 
 
Нарада пройшла під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Кулікова Петра Мусійовича, який  розповів про фінансове та матеріально-технічне забезпечення професійно-технічних закладів як важливу складову забезпечення підготовки робітничих кадрів.
 
Зокрема, Петро Мусійович зазначив, що Уряд України, Міністерство приділяють значну увагу проблемам професійної освіти, що сприяє об’єднанню зусиль та поліпшенню роботи органів місцевого самоврядування, профспілкових та громадських організацій щодо створення належних умов для навчання та виховання молоді у професійно-технічних навчальних закладах.
 
Директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун розповів про пріоритетні напрями розвитку професійно-технічної освіти у 2011 році. Він акцентував увагу присутніх на актуальних питаннях діяльності ПТНЗ. Було зазначено, що основним, при завершенні навчального року, є чітке дотримання вимог стосовно проведення державної кваліфікаційної атестації; своєчасність видачі випускникам документів про освіту державного зразка; посилення контролю щодо працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів; організація виробничої практики; переведення на наступний курс.
 
На нараді обговорено питання щодо призначення директорів державних професійно-технічних навчальних закладів, результати аудиту Рахункової палати України, а також питання державного замовлення на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах.
 
Начальник управління державної політики у сфері матеріально-технічного розвитку Ірина Соколова ознайомила присутніх з порядком управління об’єктами державної власності (нерухоме майно, основні засоби, земельні ділянки) та основними нормативно-правовими актами щодо оренди, відчуження,списання, передачі у комунальну власність та про порядок  подання матеріалів для подальшого розгляду на засіданні Спеціальної комісії Міністерства з майнових питань (наказ МОН від 23.03.2010 р. N 229 «Про порядок розгляду майнових питань»).
 
Начальник управління бухгалтерського обліку і звітності - головний бухгалтер Лілія Стиренко розповіла присутнім про зміни у  бюджетному законодавстві щодо питань фінансово-господарської діяльності навчальних закладів, процедури преміювання керівників професійно-технічних навчальних закладів та погодження передплати періодичних видань.
 
Директор Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва В.С. Петрович презентував рейтингову систему оцінювання якості роботи педагогічних працівників Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку.
 
В обговоренні питань активну участь брали заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Ніна Ковтуненко, Віце-президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти Лідія Бржестовська та директори державних професійно-технічних навчальних закладів.
 
Керівникам професійно-технічних навчальних закладів доручено спільно з департаментом професійно-технічної освіти проаналізувати:
 
штатні розписи та їх співвідношення до кількості учнів;
організацію навчально-виробничої та фінансово-економічної діяльності;
використання фонду заробітної плати;
заходи щодо збереження та економії енергоресурсів;
використання матеріально-технічної бази.
 
За результатами обговорення вирішено:
 
1. Внести пропозиції  щодо преміювання керівників професійно-технічних навчальних закладів;
 
2. Внести зміни до Положення про вище професійне училище та центр професійно-технічної освіти у частині конкретизації вимог щодо підготовки висококваліфікованих робітників та молодших спеціалістів;
 
3. Вивчити питання щодо використання коштів спеціального фонду для розвитку матеріально-технічної бази та забезпечення навчально-виховного процесу;
 
4. Провести аудит внутрішніх резервів навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти;
 
5. До 20.06.2011 р. надати Міністерству бюджетні пропозиції щодо фінансування на 2012 рік з урахуванням видатків розвитку;
 
6. Опрацювати питання щодо участі балансоутримувача державного майна при укладанні договору оренди.
 
У рамках Всеукраїнської наради проведено засідання відповідних секцій щодо актуальних проблем аграрного профілю, створення державних стандартів професійно-технічної освіти з укрупнених професій та стандартів заснованих на компетенціях.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 1472 перегляду

Немає коментарів. Ваш буде першим!