Новини освіти

Скорочення держзамовлення пов’язане зі зменшенням кількості випускників

19 січня 2011 - Адміністратор

Скорочення державного замовлення на навчання у вищих навчальних закладах на 42% в 2011 році, пов’язане зі зменшенням кількості випускників шкіл на 142 тисячі осіб

 
"Тут немає ані політики, ані економіки, є лише арифметичний розрахунок, що пов’язаний з демографічною ситуацією", - заявив народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Максим Луцький під час інтернет-конференції.
 
"Що стосується держзамовлення, зараз виник небувалий ажіотаж з приводу скорочення бюджетних місць у вузах на 42%. По-перше, потрібно навчитися правильно читати листи. Раніше ніколи не було такої серйозної уваги до планів держзамовлення з боку ЗМІ", - заявив Луцький.
 
"Що було в цьому листі? Було зазначено, що кількість випускників загальноосвітніх шкіл буде меншою на 142 тисячі дітей. Якщо раніше було 338 тисяч випускників, то цього року їх буде 196 тисяч. Тобто чисельність випускників буде меншою на 42%. Природно що, виходячи з цих параметрів, необхідно формувати заявки на отримання держзамовлення у вищих навчальних закладах. Це свідчить не про скорочення замовлення в цілому на 42%, а про те, що буде менше випускників, менше абітурієнтів і, логічно, буде меншим і набір на бюджет", - підкреслив парламентарій.
 
Максим Луцький повідомив, що цього року у вузах також буде відновлено поняття профільності. Тобто вищі навчальні заклади будуть здійснювати підготовку фахівців тільки в тих сферах, на яких вони спеціалізуються.
 
За його словами, це дозволить істотно підвищити рівень та якість вищої освіти, поверне її цінність і авторитет.
 
"Ми починаємо виправляти помилку, що закладена протягом вже 19 років незалежності держави. Наприклад, раніше був Нархоз - там навчали економістів, в КПІ навчали "технарів", в університеті Шевченка вивчали гуманітарні науки. Сьогодні вузи стали універсальними. Всі вони готують фахівців практично по всіх спеціальностях. Виходячи з цього, знову вводиться поняття профільності", - сказав Луцький.
 
"Що це означає? Наприклад, юристів тепер готуватимуть лише юридичні академії і класичні університети. Підготовкою фахівців з економіки будуть займатися лише економічні, технічні та класичні університети. А для того, щоб здобути освіту в галузі фінансів необхід6но буде вступати до економічних та класичних університетів. Це і є поняття профільності", - зазначив депутат.
 
Джерело: osvita.ua
Рейтинг: 0 Голосов: 0 1247 переглядів

Немає коментарів. Ваш буде першим!