Новини освіти

У Міносвіти створено «каральний орган» для звільнення ректорів вузів

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту створена експертна кадрова комісія, яка розслідуватиме діяльність ректорів вищих навчальних закладів. Положення про експерту кадрову комісію та її склад затверджено наказом міністерства за підписом міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Виходячи з тексту документу, комісія створена для ініціювання проведення перевірок у вищих навчальних закладах та надання рекомендацій міністру освіти щодо звільнення ректорів.

В Україні затвердили нові специфікації тестів для проведення тестування в 2011 році

 Український центр оцінювання якості освіти затвердив нові специфікації тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2011 році. 21 грудня директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук затвердив нові специфікації тестів. Вони розроблені з врахуванням вимог нових програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених Міністерством освіти і науки України 8 грудня. У нових специфікація чітко прописано список підручників, які рекомендується використовувати для підготовки до ЗНО. 

Дмитро Табачник закликав бізнесменів започаткувати щорічну благодійну акцію

20 грудня Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник взяв участь у презентації благодійної акції «Хюндай – майбутнім чемпіонам». За організаційної підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,ТОВ «Хюндай Мотор Україна», напередодні новорічних свят та з метою пропаганди серед дітей активного спортивного способу життя дарує вихованцям шкіл-інтернатів, шкіл та училищ соціальної реабілітації України 2012 футбольних м’ячів.

В Міносвіти скоротять 30% співробітників

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник прогнозує, що його міністерство буде реорганізовано до середини січня 2011 року. Про це він сказав журналістам у Кабінеті міністрів України, повідомляє УНІАН. "Спочатку повинні бути зняті старі юрособи", - сказав Д. Табачник. Водночас він зазначив, що згідно з указом Президента, поставлені дуже жорсткі терміни реорганізації міністерств.

  17 листопада 2010 року в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу уроків з ґендерної рівності.

Могилів знищить 10 ВНЗ

Міністерство внутрішніх справ України планує скоротити кількість відомчих навчальних закладів та змінити програми навчання студентів. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції глава МВС Анатолій Могильов. Могильов зазначив, що в ході реформування Міністерства внутрішніх справ в першу чергу необхідно реформувати систему освіти. «Ми вважаємо за необхідне реформувати систему відомчої освіти в міліції. Зараз вона дуже велика, невиправдано роздута. Ми маємо 16 навчальних закладів -це дуже багато», — підкреслив Міністр.

Співробітники прокуратури забарикадувались в Донецькому нацуніверситеті

  Екс-ректор університету Володимир Шевченко: дії правоохоронців спрямовані на те, щоб налякати обраного колективом ректора Юрія Лисенка і його дружину Тетяну Лев. Цілу ніч із четверга на п’ятницю у Донецькому національному університеті в кабінеті головного бухгалтера Тетяни Лев тривав обшук. Правоохоронці вилучали усю фінансову документацію за останній рік у присутності господині кабінету. Це вже другий обшук за останню добу. 

На працівників Донецького національного університету влаштували облаву

 Боротьба за ректорське крісло в Донецькому національному університеті триває. У середу працівники управління з економічною злочинністю влаштували обшук у помешканні чотирьох співробітників університету. Як сказав у коментарі Радіо Свобода екс-керівник вишу Володимир Шевченко, працівників вишу залякують, щоб змусити Лисенка зняти свою кандидатуру, як це напередодні виборів зробив Шевченко. У результаті ректором стане обранець Міністерства освіти Петро Єгоров.

 Вранці 15 грудня у Донецьку в квартирі професора Юрія Лисенка, якого 10 грудня конференція трудового колективу Донецького національного університету (ДонНУ) обрала претендентом на посаду ректора, міліція проводить обшук. Про це повідомила дружина професора Юрія Лисенка Тетяна Лев і адвокат Катерина Кутня, які перебували разом у квартирі. 

Кириленко оприлюднив список претензій до міністра освіти Д.Табачника

 Діяльність Дмитра Табачника направлена на руйнування освіти і науки, розпалювання ворожнечі між українцями за мовною і регіональною ознаками. Про це, виступаючи з трибуни парламенту з вимогою відставки "псевдоміністра", заявив народний депутат від НУ-НС, лідер партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко.  "Діяльність його направлена на руйнування освіти і науки, розпалювання ворожнечі між українцями за регіональною і мовною ознаками. При ньому відбувається знищення володіння українською мовою, нівеляція системи зовнішнього незалежного тестування, деградація освіти", - відзначив він. 

У Верховній Раді зареєстровано постанову про звільнення Табачника

 У стінах Парламенту зареєстровано проект Постанови №7459 от 14.12.2010 г. "Про звернення до Президента України з пропозицією про припинення повноважень Табачника Д.В. на посаді Міністра освіти і науки, молоді та спорту України". Проект ініційовано народним депутатом від фракції НУ-НС В’ячеславом Кириленком. "Міністр, який знищує все українське, ввів примусову дошкільну освіту, розпочав репресії проти української мови, знищує зовнішнє тестування, тепер взявся знищувати університет, відомий своїм вільнодумством", - наголошується в заяві. 

Депутати відмовились збільшити пенсії вчителям

 Верховна Рада відмовилася встановити виплату пенсій педагогічним працівникам в розмірі 80% від заробітної плати. За прийняття законопроекту №2476 в першому читанні проголосував 121 депутат при мінімально необхідних 226. Нагадаємо, у квітні цього року Верховна Рада вирішила доопрацювати законопроект щодо виплат педагогам пенсії в розмірі 80% зарплати.

  15 грудня 2010 року в м. Києві за ініціативи Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника вперше відбудеться благодійний концерт для дітей пільгових категорій. Захід розпочнеться о 15.00 год. у приміщенні НЦ “Український дім”.

Католицький університет виступив на підтримку Могилянської академії

  "Якісну освіту потрібно підтримувати, а не руйнувати" – заклик Українського католицького університету до міністра освіти Дмитра Табачника. Українські освітяни продовжують сперечатися через законопроект "Про вищу освіту", який пропонує профільне міністерство. Український католицький університет сьогодні виступив на підтримку Києво-Могилянській академії, яка гостро розкритикувала пропозиції влади у сфері вищої освіти.

У засобах масової інформації з’явилось повідомлення про те, що, начебто, українська делегація у складі 93 осіб від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, що прямувала до Південної Африки, була знята з борту літака в аеропорту м. Франкфурт-на-Майні.

Міністерство освіти вважає безпідставною критику ректора Могилянської академії

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту відреагувало на заяви ректора Національного університету "Києво-Могилянська академія". Зокрема в поширеному повідомленні прес-служби відомства зазначається, що останнім часом керівництвом Національного університету "Києво-Могилянська академія" розгортається інформаційна кампанія щодо існування начебто конфліктної ситуації між університетом і Міністерством освіти і науки.

Заключний семінар для слухачів Школи резерву директорів ПТНЗ

6-7 грудня 2010 року відбувся заключний семінар для слухачів Школи резерву директорів професійно-технічних навчальних закладів. У цьому році департамент професійно-технічної освіти проводив семінари для майбутніх керівників спільно з українсько-канадським проектом  «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні». Заключний семінар навчального року був присвячений темі впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в професійно-технічній освіті.

Президент Могилянки розкритикував проект закону «Про вищу освіту»

На думку президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта, запропонований Міністерством освіти проект закону "Про вищу освіту" сприяє подальшій деградації науки та освіти. Про це Сергій Квіт заявив під час чергового засідання Ради ректорів вищих закладів освіти Київського регіону, повідомляє прес-служба Києво-Могилянської академії (НаУКМА). Під час засідання, Сергій Квіт представив експертні висновки НаУКМА щодо проекту нового Закону України "Про вищу освіту" і запропонував повністю відмовитися від цього законопроекту.

24 листопада 2010 року Білоцерківським міським товариством дітей інвалідів та їх батьків «Аюрведа», за сприяння Мністерства освіти і науки України та за фінансової підтримки «Фонду прав інвалідів» проведено Всеукраїнську конференцію «Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти шляхом впровадження інклюзивного навчання».

Новий закон про вищу освіту: перезавантаження вищої школи

Вищі навчальні заклади не готуватимуть спеціалістів, збільшать кількість студентів та самостійно роздаватимуть наукові ступені

Вища школа готується до суттєвих змін, що торкнуться фактично кожного в цій сфері: численні нововведення обіцяє вітчизняним інститутам та університетам нова редакція законопроекту "Про вищу освіту".

Сьогодні, 23 листопада 2010 року, в рамках робочої поїздки Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Міністр освіти і науки Дмитро Табачник  перебуває у м. Тріполі (Велика Соціалістична Народна Лівійська Арабська Джамахірія), де візьме участь у засіданні Міжурядової українсько-лівійської комісії зі співробітництва.

Кабмін доручив розробити програми підвищення кваліфікації керівних працівників

Кабінет міністрів України доручив навчальним закладам, які підпорядковані Головному управлінню державної служби та іншим держорганам, до кінця 2010 р. розробити і узгодити професійні програми підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів з питань контролю. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 17 листопада 2010 р. № 2112-р.

МОН подало для обговорення проект Закону України «Про вищу освіту»

На офіційному веб-сайті Міністерства освіти й науки України для обговорення розміщено проект Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція). Про це повідомляє прес-служба МОН України. Проект підготовлений з метою приведення законодавства України у сфері вищої освіти до вимог Болонського процесу, до якого Україна приєдналася у травні 2005 року; створення більш сприятливих умов і розширення доступу до здобуття вищої освіти громадянами України та реалізацію нормативно-правових засад державної політики у напрямку діяльності вищих навчальних закладів.

5 листопада у Києві пройшов І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти. Участь у заході взяли більше 1300 представників з усіх областей та регіонів України. Вперше в історії України мала  місце подія такого масштабу, всезагально присвячена питанням дошкільної освіти.

Одеські соціалісти розкритикували систему тестування

Система тестування учнів шкіл багато в чому є неефективною, оскільки «вбиває творче мислення», заявив на зустрічі з журналістами перший секретар Одеського міського комітету Соціалістичної партії України (СПУ) Іван Капталан. Соціаліст відзначив, що тестуванню потрібно протиставляти «конкурс атестатів і конкурс балів, оскільки це — чудова система».

Через вибори канікули в школах змістили на два дні

 Восени в Криму шкільні канікули закінчаться на два дні пізніше. Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки АРК Володимир Каврайський.  Як він пояснив, це пов’язано з тим, що в деяких школах будуть розташовані виборчі дільниці, і після роботи виборчкомів навчальні заклади потрібно буде «привести до ладу».

У Донецьку після вправ на турніку раптово помер ще один школяр

Учень донецької гімназії №33, 16-річний Сергій раптово помер під час занять спортом.

Увечері, після уроків, хлопець підтягувався на турніку і раптом упав замертво.

Попередній діагноз — набряк мозку. Повні результати експертизи будуть готові через місяць.

За словами рідних юнака, він ніколи не скаржився на здоров`я. Навчальний рік почав з висновком «здоровий» у медичній довідці. Сергій був активним хлопцем, займався спортом, на самопочуття не скаржився ні в день трагедії, ні до того.

У Таврійському національному університеті вже оприлюднили розцінки на платні послуги

 Після затвердження Кабміном переліку платних послуг, які можуть надавати навчальні заклади, в Україні один з університетів вже оприлюднив свої розцінки. Ним став Таврійський національний університет імені Вернадського (ТНУ) у Сімферополі.

«Вартість послуг оголосили на зборах голів студентських рад факультетів, — розповідає студент Таврійського національного університету Андрій. — Але як відбуватиметься ця оплата, невідомо».

В Україні оголошено конкурс дитячого малюнка «Трушівська осінь»

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій та мистецьких гуртків до участі в Конкурсі дитячого малюнка «Трушівська осінь».

У Кременчуці стартувала програма навчання дітей-інвалідів через інтернет

У Кременчуці стартувала програма навчання дітей-інвалідів вдома через інтернет. Новаторська система вже 3 роки проіснувала в Алчевську, де її створив і почав використовувати Костянтин Кияшко, підприємець у сфері IT і педагог зі стажем.