Новини освіти

Експертний семінар «Освітні аспекти міжкультурного діалогу в СНД»

23 березня 2011 - Адміністратор

 16-17 березня 2011 року у Республіці Таджикистан (м. Душанбе) відбувся експертний семінар «Освітні аспекти міжкультурного діалогу в СНД». Організатором семінару виступив Міждержавний фонд гуманітарної співпраці, який утворений країнами-учасницями СНД, виконкомом СНД та Міністерством освіти Республіки Таджикистан. Наскрізною темою і напрямком роботи семінару стало питання розвитку міжкультурного діалогу як важливої ланки інтеграції освітніх систем країн СНД.

 
«Проблеми толерантності, відносин різних етносів (особливо це стосується молоді), націй, проблеми міжконфесійних відносин турбують не тільки європейські країни, а й країни всього світу» - зазначив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Олександр Удод, учасник семінару від України.
 
  «Лідери європейських держав, наприклад, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки, Великобританії неодноразово висловлювалися про те, що політика, яка була спрямована на створення умов для компактного проживання представників різних етносів, що іммігрують із Азії, Африки в Європу, привела до сегрегації, консервації їхніх традиційних релігійних вірувань. На основі цього відбувається не зближення культур, а навпаки провокуються міжнаціональні, міжконфесійні конфлікти. Очевидно, сьогодні варто переглянути саме таку політику», - сказав Олександр Удод.
 
Тема, яку обговорювали, виявилася цікавою для учасників експертного семінару. Досвід обговорення показав, що недостатньо створити умови для забезпечення прав національних меншин. Важливо також навчити молодь бути толерантними, розуміти один одного і уникати конфліктів. У зв’язку з цим, на перший план висувається не стільки правові, економічні, фінансові важелі, а саме вплив освіти на створення системи толерантних відносин.
 
Експертний семінар «Освітні аспекти міжкультурного діалогу в СНД» відкрив міністр освіти Республіки Таджикистан пан Рахмонов, вела засідання модератор – президент Академії освіти Республіки Таджикистан пані Карімова.
 
Директором Інституту інноваційних технологій і змісту світи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України була представлена доповідь про досвід системи освіти України у вирішенні подібних проблем. Зокрема, було відзначено велику роль української держави у підготовці програм підручників, які видаються за державний кошт для шкіл з викладанням мовами національних меншин. Окремо було представлено досвід освітніх установ Автономної Республіки Крим щодо викладання предмету «Культура добросусідства». У резолюції експертного семінару саме досвід Автономної Республіки Крим запропоновано вивчити і розповсюдити в освітніх установах країн-учасниць СНД. Окрім цього, на семінарі було прийнято рішення про проведення наступного Шостого форуму наукової та творчої інтелігенції країн СНД у Києві, а Самміт міністрів країн СНД провести 16-18 червня 2011 року в м. Душанбе.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 1351 перегляд

Немає коментарів. Ваш буде першим!