Новини освіти

15 заяв для абітурієнта – це забагато

Як зазначає ректор Харківського університету імені В.Н. Каразіна Віль Бакіров, цього року працівникам приймальних комісій доводилося виконувати подвійну роботу. Відомо, що цього року абітурієнт має право подавати документи до п'яти вузів і на три спеціальності в кожному з них.

"Марна, нікому непотрібна робота. Заводиться на абітурієнта папка, справа, і вони перевіряються ретельно. Але вони нікому не потрібні, тому що абітурієнт не приходить до університету - він розіслав, розніс і сидить потім, дивиться, куди йому краще вступати", - зазначає ректор.

За його словами, рівень підготовки випускників шкіл і так не дуже високий, а можливість подавати документи на різні напрями (одночасно на технічні та гуманітарні) ще більше збиває майбутніх студентів з пантелику.

Тому члени спілки ректорів Україні ініціюють обмеження кількості вузів, до яких абітурієнтам можна буде подавати документи в ході наступної вступної кампанії.

"Ми просимо в правилах прийому на наступний рік обмежити кількість вузів. Може, і залишити їх п'ять, але скоротити - по одному напряму до кожного вузу. Щоб абітурієнт не 15 конкурсів мав, а п'ять", - пропонує Віль Бакіров.

"Якщо буде прийнято нову редакцію закону про вищу освіту, я сподіваюся, що там буде закладено правило, що вуз має право на своє вступне випробування. Співбесіда, іспит, може бути, похвальна грамота - тут потрібно ще думати", - додав він.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 1243 перегляду

Немає коментарів. Ваш буде першим!