Початкова школа

Урок української мови в 2 класі

5 лютого 2016 - Людмила Лях

 Малопавлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок української мови в 2 класі

 

 

Т е м а

 

 

 Речення. Основні ознаки речення. Поділ тексту на речення

 

 

 

 

Підготувала і провела вчитель початкових класів

Лях Людмила Олександрівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета. Дати учням поняття про речення як одиницю мовлення. Розвивати вміння ділити текст на речення; розпізнавати на слух завершене і незавершене речення. Виховувати бережливе ставлення до природи.

 

 

 

 

Обладнання. Колобок,Вовк,Лисичка,квіточки-проліски, картки зі словами.

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

-         Діти! Дружно всі сідаємо, наш урок розпочинаємо.

 

-         За виразом ваших облич я бачу, що настрій у вас гарний.Мені приємно з вами працювати. Я впевнена,що ми подаруємо один одному чудовий урок-урок творчості,натхнення, добра і радості.

 

Вправа «Сподівання»

 

-         Пам’ятаєте,що треба починати зі слів «Я сподіваюся…»

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

-         Сьогодні ми помандруємо казковою країною Речення,де пригадаємо,з чого складається речення, будемо вчитися правильно складати і записувати речення. А допомагатиме нам веселий герой. Відгадайте загадку- і дізнаєтесь, хто він.

       Я-клубочок не простий,

       Я-клубочок чарівний.

       Я тобі допоможу

       І дорогу покажу.

       Я від баби й діда втік,

       Ну а ти за мною йди

       І знання собі знайди.   (Колобок)

 

Каліграфічна хвилинка

-         На кого схожий Колобок? (На сонечко)

-         Сьогодні ми повторимо написання букви «с»

 С с со он нц це сонце

 Сонце світить, та не гріє.

-         Коли так кажуть? Поясніть.

ІІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

 

1.Гра «Кращий знавець мови»

 

-         Колобок пропонує вам зіграти в гру. Хто першим дасть правильну відповідь,той отримає першу квіточку весни-пролісок. Хто назбирає більше квітів, той і переможець.

З чого складається наша мова?(З речень)

Як відокремлюються речення в усному мовленні?(Паузою)

А в писемному?(Розділовими знаками)

З чого складається речення?(Зі слів)

Як пишуться слова в реченні?(Окремо)

З якої букви пишеться перше слово в реченні?(З великої)

 

Оголошення переможця.

 

 2. Робота з підручником.(с. 129)

 

Вправа 1.

-         Прочитайте виразно текст.

-         Про кого йдеться у тексті?(Про Вінні-Пуха)

-         Чи зрозуміли ви, про що говорив Пух?(Ні, не зрозуміли)

-         Як ви гадаєте,чи закінчував свою думку ведмедик? Чому?(Він летів з дерева вниз, весь час бився об гіллячки. Йому було боляче. Кожен удар-це незавершене речення.)

-         Допоможіть Вінні-Пуху доповнити і завершити речення.

 

Запишемо ці речення.

 

 3.Створення проблемної ситуації.

 

-         Колобок пропонує вам завдання.

(На дошці дві групи слів)

 Школярі повісили…

 Школярі повісили на деревах шпаківні.

-         Прочитайте кожну групу слів. Зіставте ці дві групи. Яка з них виражає закінчену думку,а яка-ні?

-         Отже, що можна сказати про речення? (речення виражає закінчену думку).

 

4. Бесіда про перелітних пташок.

 

-         Які птахи повертаються до нас навесні?

-         Навіщо люди розвішують у садах шпаківні?

-         Де мостить гніздо лелека? А ластівка?

-         Як ви допомагаєте пташкам?

 

5. Продовження роботи з підручником

 

Вправа 3.

-         Прочитайте текст мовчки.

-         Установіть межі речень.

-         Прочитайте вголос, позначаючи кінець кожного речення зниженням голосу і паузою.

-         Спишіть, уставляючи пропущені букви і розділові знаки в кінці речень.

-         Виконайте звуко-буквений аналіз слова дзьобиком.

 

Фізкультхвилинка

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

 

1. Гра «Розсипанка». Робота в парах.

 

-         Колобок біжить далі. А назустріч йому – Вовк. Слова розсипав. Складіть речення із розсипаних слів.

-         ліс, весна, У, прийшла.

-         одягли, сукні, Дерева, зелені.

-         спів, Скрізь, пташок, чути.

 

Записати речення. Перевірка.

 

2. Поетична хвилинка. Робота за підручником (с. 129).

 

-         Котиться колобок лісом, а назустріч йому лисичка, та й каже:

-         Якщо твої школярі такі розумні, то нехай і моє завдання спробують виконати.

-         Прочитайте вірш, завершіть речення, добираючи слова з довідки.

-         Виразно прочитайте вірш.

 

3. Словникова робота.

 

-         Як ви розумієте вислів «В котиках вербичка» (навесні у верби з’являються бруньки. Вони м’які, пухнасті, ніби котики).

-         Які предмети ще називають «котиками»? (тваринок). Придумайте речення про тваринок-котиків.

 

V. Підсумок уроку.

 

-         Мені було приємно з вами працювати.

 

Вправа «Мікрофон»

 

-         Що нового ви дізнались на уроці?

-         Продовжіть фразу «Сьогодні на уроці я …»

-         Чи справдились ваші сподівання?

 

Асоціативний кущ

 

-         Назвіть слова, які асоціюються з нашим уроком? (цікавий, навчальний, веселий).

 

VI. Домашнє завдання ( з інструктажем)

 

Виберіть: цікаве (с. 130, впр. 2(1), можу виконати самостійно (с. 130, впр. 2(2).

  

 

Рейтинг: 0 Голосов: 0 983 перегляду

Немає коментарів. Ваш буде першим!