Бібліотека

Рецензія на твір Еріка Емануеля - Шмітта

8 серпня 2011 - Адміністратор

Народився Ерік Емануель Шмітт 28 березня 1960 року в Сент-Фуа-лес-Ліоні. Крім того що письменник є одним з найбільш читаних французьких авторів, він ще відомий драматург і доктор наук з філософії. Його постановки неперевершені, сповнені душевними історіями, різноманітними персонажами які дуже цінуються його глядачами та читачами. Вічний філософ у душі він в кожній із своїх книг відкриває якусь нову сторону життя, ту яка може чогось навчити і нас, його шанувальників. А кожна з його наступних книг вражає читачів новизною та оригінальністю.
 “Борець сумо, який ніяк не міг потовстішати” – одна зі збірки книг Циклу Незримого. Книга , яка не залишила осторонь і байдужим його читачів. В цій , так як в інших своїх книгах автор говорить просто про складне. Шмітт на перші позиції виносить любов, доброту , щирість. А його філософська точка зору так достуно і зрозуміло розкрита, що й годі думати про щось краще. Загалом , книга є дуже цікавою, з глибоким філософським змістом та читається досить легко.
Головний герой, худий підліток Джун щодня стоїть на перехресті в Токіо продаючи товари , які б і сам посоромився б купувати, але робить це щоб заробити на життя. Сама метафорика перехрестя показує роздоріжжя на якому стоїть підліток. На початку історії ми нічого про нього не знаємо окрім того, що йому надокучає дідусь, і щодня він чує фразу від нього « Я бачу в тобі товстуна» . Зрештою , ми бачимо худого хлопця, який ненавидить себе, світ, і себе в ньому.Не дуже позитивна картина, хоча досить таки іронічно забарвлена.
Дідусь вчить його медитації Дзен-будизму , яка повинна допомогти знайти себе . Після кількох тижнів невдалих спроб він таки оволодіває цим мистецтвом, старий же переконує його розказати правду про минуле, щоб змогти змінити своє майбутнє. І ось , хлопець зізнається про батька, який покінчив життя самогубством, про матір, яка його не любить, та про своє негативне ставлення до життя опісля цього. Його справи після зізнання покращуються. Адже його секрети життя ,які він носить на шиї, заважають йому підняти голову. Дійсно, момент вартий уваги.
Загалом дуже оптимістичний твір з оптимістичними навіть не нотами, а симфоніями. Адже він таки досягнув піку слави і… вирішив кинути бої, адже він досягнув своєї цілі, він став товстяком, він повірив в себе, і змусив повірити інших, головне – він навчився володіти собою. А бути чемпіоном це не його ціль: «Ви мені сказали, що бачите в мені товстяка. Вірно? Я став тим товстяком, але який перемагає не когось , а самого себе». Тепер у нього в планах стати лікарем.
 Тоді старий розповів юнаку правду про себе. Виявляється він рідний дядько його матері, і це вона попросила його приглядіти за сином. Джун був дуже радий дізнатися, що мати все ж його любить, що це нормальне відношення того, що він вважав її не такою як всі, а ангелом. І взагалі на рахунок матері, ім’я якої навіть не з’являється в тексті , хотілося б зауважити, як саме метафорично зображуються вона та її листи в творі. Шматочок шерстяної нитки означає турботу, а слід від помади на звороті конверта - поцілунок. А матір він просто називає Ангелом, але тим ангелом ,який всіх наділяє теплом і любов’ю, і в тому числі його.
 «Мені ніколи ще не було так легко, як при вазі дев’яносто п’ять кілограм» - слова ,які ну просто не можна не виділити в творі.Такий глибокий зміст вони криють.
Новела закінчується словами: «По-моєму в тобі ховається товстуля». І це показує не кінець, а саме початок всього ,нового етапу його життя , адже його справжнє життя почалося з цих слів ще в п’ятнадцять на перехресті в Токіо.
Ця досить коротка новела має дуже обширні питання «Буття», життя в злагоді з собою. Дуже метафорично наповнена, яка просто чарує багатством та водночас легкістю. А тонкі нятяки іронії, влучні вислови з гумористичним наповненням в палітрі з великою мудрістю закладеною в творі робить цей твір геніальним. Твір має на меті показати гармонію в собі, а потім і в спілкуванні з оточуючим світом, нелегкі але плідні шляхи ї досягнення і захоплюючий результат, як щасливу розв’язку. Цей твір також є дуже повчальним як для дорослого читача так і для підлітка, оскільки висвітлює важливі суспільні проблеми , філософський погляд на життя та його цінність, де вміння житти – це також мистецтво. Головне, це те, що після прочитання повісті з’являється бажання жити, сповнюєшся оптимізмом і вірою в майбутнє, краще і мальовничіше.
Твір дуже вартий прочитання, адже незважаючи на свій невеликий обсяг має величезний зміст і має повчальні ноти. Ця досить невелика новела Еріка-Емануеля Шмітта заставляє ще раз переосмислити шлях життя і навіть подивитися на світ з іншої сторони. 


 

 

Немає коментарів. Ваш буде першим!