Бібліотека

Понад чверть століття Тайвань перебуває поза стінами Організації Об'єднаних Націй.

Запитання.     Китайська Республіка У світове разом із Сполученими Штатами, Радянським Союзом, Україною, Білоруссю, Великобританією, Францією, іншими державами була країною-засновником у 1945 році в Сан-Франциско Організації Об'єднаних Націй, брала участь у розробленні її Статуту, прийнятті багатьох важливих резолюцій. Лге в 1971 році резолюцією 2758 Тайвань з політичних мотивів втратив місце в ООН, яке було передано Китайській Народній Республіці. Такий захід був логічним, справедливим щодо КНР, але, певно, була можливість вирішити питання таким чином, щоб Тайвань не опинився в міжнародній ізоляції, а взяти за приклад членство в ООН Північної Кореї та Південної Кореї. Розкажіть, як у сьогоднішніх умовах Тайвань долає міжнародну ізоляцію, які кроки здійснює для того, щоб активніше прилучитися до життя і діяльності ООН та інших міжнародних організацій.

Відповідь. Справді, вже понад чверть століття Тайвань, будучи густонаселеною, економічно розвинутою, демократичною країною, перебуває поза стінами Організації Об'єднаних Націй і не може у зв'язку з цим повністю розкрити свій міжнародний потенціал, вносити свій повноцінний вклад у життя світового співтовариства.

Вісім років тому наш парламент прийняв рішення про офіційне клопотання перед світовою спільнотою про поновлення прав Тайваню в ООН, причому нас задовольнить будь-яке рішення: чи поновлення наших прав, чи прийняття Тайваню в Організацію Об'єднаних Націй.

Наше прагнення, парламентське рішення про приєднання до ООН базуються на міжнародній, експортній структурі нашої економіки (тайванські інвестиції за рубежем становлять сьогодні 45 млрд. американських доларів), а також на широкому громадському волевиявленні: понад 70 відсотків населення Тайваню бачать свою країну в складі ООН.

  Ми не тільки маємо моральне право на співпрацю в рамках ООН, у її спеціалізованих органах, а й діємо, обґрунтовуємо свою точку зору на підставі програми, яка називається «10 серйозних причин, за якими ми заслуговуємо на місце в ООН».

Серед причин, згідно з якими Тайвань, на наш погляд, може поряд з Китайською Народною Республікою зайняти місце в Організації Об'єднаних Націй, назвемо такі найбільш важливі й переконливі. 22-мільйонний народ Тайваню позбавлений права брати участь у прийнятті міжнародних рішень, у той час як дві третини членів ООН — це держави, що за населенням менші від Тайваню, і вони цілком законно представлені в ООН. Нереалістично і непрактично робити вигляд, що на планеті не існує країни з однією із найміцніших економік (19-те місце в світі, у 1949 році доход на душу населення становив 50 доларів, нині — 13 тисяч американських доларів) і з конституційно - демократичним ладом. Визначаючи своє ставлення до Тайваню, ООН, як ми вважаємо, в першу чергу має поважати принципи, на яких вона була створена, особливо принцип все загальності членства, згідно з яким будь - яка миролюбна країна, що прагне дотримуватись міжнародних норм і вимог, має право вступити до ООН. Не можна не помітити й не оцінити того факту, що Тайвань, залишаючись поза членством в ООН, фактично вносить вклад у розвиток світового співтовариства (за шість років Китайська Республіка надала допомогу в розмірі 117 млн. американських доларів понад 40 країнам, що постраждали від стихійного лиха). Членство в ООН дало б змогу Тайваню активніше й системніше передавати іншим країнам свій досвід проведення економічних реформ при політичній стабільності, недопущенні соціальних вибухів, при послідовному розвитку демократичних засад у суспільстві.

Ми переконані, що входження Тайваню в ООН ніякою мірою не зашкодило б міжнародним інтересам Китайської Народної Республіки. Навпаки, міжнародний акт прийняття Тайваню до ООН дасть новий імпульс об'єднанню Китаю на демократичних засадах, при неухильному дотриманні прав людини. Пропонована модель паралельного представництва в ООН відчутно б активізувала мирний діалог між Тайванем і материковим Китаєм.

Источник загранпаспорт киев.

Спонсор статьи: курсы английского, ремонт фотоаппаратов canon.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 1044 перегляду

Немає коментарів. Ваш буде першим!